Matematyka na wesoło

Wiosenny Turniej Klas MATEMATYCZNE ZMAGANIA stał się w naszej szkole już tradycją.

20 marca uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej i I - III gimnazjum rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach, a przede wszystkim dobrze się bawili.

Jednym z zadań dla zespołów klasowych było wcześniejsze przygotowanie przebrania na matematyczny POKAZ MODY. Uczniowie wykonali stroje wykorzystując umiejętność tworzenia modeli figur płaskich i przestrzennych. A następnie zaprezentowali swoje kreacje na wybiegu.

Osoby obdarzone talentem muzycznym śpiewały utwory w postaci twierdzeń, definicji lub własności matematycznych do wybranej przez siebie melodii.

Uczniowie bawili się także w konkurencjach: "Jeden z dziewięciu", "Los szczęścia" i "Jaka to melodia?".

Sala gimnastyczna ozdobiona była pracami plastycznymi wykonanymi przez uczniów klas 0 - III szkoły podstawowej. Temat prac to "Figury geometryczne w otaczającym świecie".

Ta forma organizacji pierwszego dnia wiosny połączona ze Świętem Matematyki spotyka się z dużym zainteresowanieze strony uczniów. Matematyka - przedmiot opisywany jako nudny i nie mający zastosowania w życiu - budził zaangażowanie, zaciekawienie i integrację zespołową.

Więcej zdjęć w galerii.