Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Rajd rowerowy klasy IV

24 czerwca uczniowie klasy czwartej oraz piecioro uczniów z I gimnazjum wzięło udział w VI  Ponadregionalnym Gwiaździstym Rajdzie po Gostynińsko Włocławskim Parku Krajobrazowym. Rajd polega na tym, że grupy młodzieży szkolnej wyruszają pieszo lub na rowerach z różnych stron Parku i zmierzają wcześniej zaplanowanymi trasami do miejsca, gdzie odbywa się finał Rajdu.

My wyruszyliśmy  rowerami spod budynku szkoły w Białotarsku i po półtorej godzinie jazdy przez malownicze tereny Parku dotarliśmy do Gorenia. Na terenie Zielonej Szkoły w Goreniu organizatorzy rajdu zaplanowali festyn, podczas którego przeprowadzono konkursy min.: "Znam GWPK", "Rowerowy tor przeszkód", "Przyrodnicze koło fortuny".

Nasi uczniowie bardzo chętnie brali udział w  konkursach, grach, zabawach, warsztatach rysunkowych i z ceramiki oraz jeździli "ciuchcią" po terenie GWPK.