Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Patrycja Pol - uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie, powstała w 1883 roku jako Szkoła Muzyczna przy Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, którego prezesem był Stanisław Moniuszko. Po dwunastoletniej, bardzo intensywnej, działalności Towarzystwa okazało się, że konieczne jest stworzenie u jego boku szkoły kształcącej przyszłych wykonawców i słuchaczy. I właśnie do tej szkoły z tradycjami od września będzie uczęszczała uczennica naszego gimnazjum.

W dniach 14 i 15 maja 2014 roku  odbyły się egzaminy wstępne do Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wśród zdających na kierunek wokalno-aktorski była uczennica Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białotarsku Patrycja Pol. Najpierw kandydaci zdawali egzamin z teorii, natomiast następnego dnia śpiewali i recytowali. Patrycja zaśpiewała L’ho Perduta, arię Barbariny z opery Wesele Figara, W. A. Mozarta oraz „Pieśń wieczorną” Stanisława Moniuszki. Recytowała również wiersz. Po podliczeniu punktów Patrycja Pol zakwalifikowała się do szkoły muzycznej na siódmym miejscu.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.