Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Rambit ekologiczny w Teodorowie

14 maja w Szkole Podstawowej w Teodorowie odbył się II Gminny Rambit Ekologiczny. W tym roku  turniej przebiegał pod hasłem: "Ssaki naszych lasów". Z naszej szkoły w rambicie wzięła udział trzyosobowa drużyna uczniów z klasy  VI  w składzie: Patrycja Kafarska, Marcin Krysztofiak i Wiktor Pietruszyński, pod opieką pani Elżbiety Matysek. Miło nam zawiadomić, że zajęliśmy I miejsce.

W konkursie należało wykazać się wiedzą przyrodniczą i sprawnościa fizyczną, ponieważ  składał się z części teoretycznej - krzyżówki, testu, rozpoznawania zwierząt na zdjęciach i okazach  oraz zabaw sportowych. Całść rozgrywana była w lesie przy szkole w Teodorowie.

Organizatorzy konkursu postarali się również, by uczniowie biorący w nim udział mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy poprzez udział w warsztatach ekologicznych i w spotkaniu z leśnikami, którzy mówili o swojej pracy. Gospodarze przedstawili również ciekawy program artystyczny.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za miłą atmosferę i bogaty program.