Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

„Zbawienie przyszło przez krzyż”

Wielki post to czas żalu,

smutku, czas pokuty i  refleksji.

Przygotowaniem duchowym i artystycznym do Świąt Wielkiej Nocy stało się widowisko pasyjne Misterium Męki Pańskiej, które obejrzała społeczność szkolna
oraz mieszkańcy parafii Białotarsk. Spektakl zrealizowano  w oparciu o zapis biblijny przedstawiający mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

Inscenizacja męki i zmartwychwstania Chrystusa dostarczyła wszystkim wyjątkowych wzruszeń i przeżyć, pomogła zrozumieć obecność chrześcijańskich wartości w kulturze, ale przede wszystkim to, jak wielką wartością jest życie.  Widowisko wystawiono podczas mszy w Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014 roku w Kościele Parafialnym w Białotarsku.

Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez  uczniów Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białotarsku zaprezentowano również 15 kwietnia 2014 roku  podczas IV Przeglądu Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej w Domu Ludowym w Legardzie. Organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem.