Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Przegląd Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej w Legardzie

15 kwietnia w Domu Ludowym w Legardzie odbył się IV Przegląd Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej. Organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin. Podstawowym celem Przeglądu była konfrontacja artystycznego dorobku dziecięcych i młodzieżowych zespołów i solistów oraz promowanie udziału polskiej tradycji religijnej w rozwoju kultury na terenie Gminy Gostynin.

Przegląd podzielony był na dwie kategorie soliści oraz zespoły. W kategorii soliści naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Kafarska uczennica klasy V. Zuzia wykonała pieśń  pt „Nie zdejmę krzyża”. W kategorii zespoły wystąpiły reprezentantki klasy II i III Patrycja Pol, Patrycja Szmydt, Patrycja Słowińska oraz Justyna Gościniak. Dziewczęta wykonały pieśń „Powiedz ludziom, że kocham ich”.

Marzena Sikora