Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela   Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
   niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
   Praca wychowawcy to praca niełatwa,
   bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
   Kocha ona figle i chętnie się czubi,
   lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
   Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
    aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
    który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
    jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole miała zapach różowych, żółtych, czerwonych  róż, bo  na co dzień praca w szkole nie przedstawia się kolorowo. Kojarzy się raczej z szarością rzemieślniczego dnia, gdzie każdy szczep trzeba wypracować w mozolnym trudzie, z pochylonym czołem, z pokorą, że owocu swego wysiłku może się nawet nie zobaczy. Tegoroczną akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej, znanego też jako Dzień Nauczyciela, przygotowali uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Białotarsku. Pragnąc podziękować nauczycielom i wychowawcom za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość, za poświęcenie i trud wkładany w wychowanie, uczniowie przedstawili inscenizację słowno - muzyczną pt.: „DZIEŃ NAUCZYCIELA NA WESOŁO". Nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły pragnęli wyrazić wdzięczność za codzienną pracę, która nie zawsze jest łatwa. Na zakończenie, przy dźwiękach piosenki, uczniowie wręczyli swoim pedagogom i pracownikom szkoły kolorowe róże.