Imieniny: Brunony, Sławomira

Dominika Sobańska finalistką Konkursu Prymasa Tysiąclecia „Być jak...? Miłość na co dzień"

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Stefana Wyszyńskiego po raz drugi zorganizowało Konkurs  Prymasa Tysiąclecia „Być jak...? Miłość na co dzień"  kierowany do uczniów szkół gimnazjalnych. Celem konkursu jest poznawanie życia
i działalności Stefana Kardynała Wyszyńskiego i jego wpływ na współczesne dzieje Polski.

W etapie szkolnym udział wzięły dwie uczennice naszego gimnazjum: Julia Szajnecka i Dominika Sobańska. Po pierwszym etapie, który odbył się 12 grudnia 2013 roku, do etapu rejonowego zakwalifikowała się Dominika Sobańska. W etapie rejonowym z ilością punktów większą niż 75% przeszła do ostatniego etapu - wojewódzkiego. 13 lutego 2014 roku odbył się w Warszawie etap wojewódzki. Dominika Sobańska uzyskała 73 % i została finalistką konkursu. Uroczysta gala finałowa konkursu odbędzie się 27 marca 2014 roku o godz. 16.00 w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

Laureaci i finaliści konkursu ogólnopolskiego  otrzymują określoną liczbę punktów przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej zgodnie z właściwym Zarządzeniem MKO w sprawie przyjmowania uczniów i słuchaczy do szkół ponadgimnazjalnych oraz policealnych w danym roku szkolnym.