Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Konkurs "Bądź sobą - szukaj własnej drogi. Janusz Korczak"

Trzy uczennice: Anna Rutkowska, Dominika Sobańska i Aleksandra Złotowska wzięły udział w konkursie interdyscyplinarnym pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego dla uczniów gimnazjów województwa mazowieckiego.

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy etap - szkolny polegał na udziale kursie na platformie Moodle dotyczącym życia i twórczości Janusza Korczaka. Trwał od 12 listopada 2012 roku do 17 grudnia 2012 roku. Do następnego etapu dostały się wszystkie trzy uczennice. Drugi etap – rejonowy polegał na rozwiązaniu testu wiedzy z życia i twórczości Janusza Korczaka. Test został przeprowadzony w naszej szkole w formie elektronicznej na platformie Moodle. Do ostatniego etapu dostała się tylko jedna uczennica – Anna Rutkowska. Trzeci etap (finał) polegał na samodzielnym wykonaniu trzech prac konkursowych (praca pisemna, odcinek podcastu i fotoalbum), które można zatytułować słowami Janusza Korczaka „Dzieci są poetami i filozofami”. Trzeci etap Konkursu trwa od 11 lutego 2013 roku do 15 kwietnia 2013 roku.