Dożynki

Polska to ukochana ojczyzna – ziemia, która jest siedliskiem mowy, historii, kultury i tradycji.  Najbardziej znaną i zachowywaną polską tradycją jest święto plonów. Papież Jan Paweł II powiedział:

„Ojczyzna- kiedy myślę - słyszę jeszcze dźwięk kosy, gdy uderza o ścianę pszenicy…

…Uwielbiam cię, blade światło pszennego chleba, w którym wieczność na chwilę zamieszka, podpływając do naszego brzegu tajemną ścieżką…”.

Dożynki  to najpiękniejsze święto rolników będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. 15 września 2013r. w Białotarsku odbyły się VI Gminne Dożynki Ekologiczne. Uczniowie naszej szkoły w montażu słowno – muzycznym  podziękowali rolnikom za ogrom pracy i za to, że dzięki ich wysiłkowi nie zabraknie chleba na polskich stołach. Podczas Dożynek zaprezentowano książkę „Oblicze ziemi mojego dzieciństwa, historia białotarskich szkół", która powstała dzięki staraniom nauczycieli i wsparciu Wójta i Rady Gminy Gostynin.  Atrakcją w części artystycznej, był solowy występ uczennicy Gimnazjum w Białotarsku – Patrycji Pol.