Wycieczka do Warszawy

Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, oraz  pokaz  "Cztery żywioły" w kinie 5D,  to główne punkty naszej wycieczki do Warszawy.

Wyjazd był  wspaniała lekcją historii dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Rozpoczeliśmy od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie przewodnicy w ciekawy, wiarygodny sposób zapoznali nas z walką i życiem codziennym mieszkańców Warszawy w roku 1944. Zbieraliśmy "kartki z kalendarza" z informacjami  z powstania, oglądaliśmy ekspozyje, wędrowaliśmy kanałami, czytalismy powstańcze listy... . Na pewno była to wspaniała lekcja patryjotyzmu.

Po tym emocjonujacym spotkaniu z historią udaliśmy sie do kina 5D na pokaz "Cztery żywioły". Tutaj również czekało na nas wiele atrakcji. Uczestniczyliśmy w akcji ratunkowej po trzęsieniu ziemi, dowiedzieliśmy się jak powstają góry i przesuwają sie kontynenty, dotarliśmy do wnętrza Ziemi, zostaliśmy oblani wodą podczas spływu pontonem po rwącym potoku, a na koniec czekał nas quiz sprawdzający nasza wiedzę przyrodniczą. Nikogo chyba nie zdziwiło, że najwiecej punktów zdobyli uczniowie klasy III gimnazjum Rafał Witkoś i Ilona Gontarek oraz uczennica klasy II Anna Rutkowska. Gratulujemy.