Otwarte Przedszkola

W okresie od października 2011 r. do czerwca 2013 r. Oddział Przedszkolny przy zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białotarsku realizuje Projekt Systemowy Otwarte Przedszkola wspólfinansowany przez Unię Europejską.

Projekt realizowany jest w ramach Funduszu Społecznego Program Operacyny Kapitał Ludzki 2007-2013 Poddziałanie 9.1.1. Zmniajszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej. Działania tego programu odbywają się w 4 płaszczyznach:

1. Placówka - doposażenie w wybrany zestaw pomocy dydaktycznych,
  2. Nauczyciel - doskonalenie zawodowe, udział w seminariach, warsztatach,
  3. Rodzice - możliwość uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach, zajęciach otwartych,
  4. Dzieci - możliwość udziału w bezpłatnych zajęciach dodatkowych dzieci przedszkolnych.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci odpywają się poza godzinami realizacji podstawy programowej i są prowadzone w oparciu o założenia programu edukacyjnego "Klucz do uczenia się" oraz innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych z zakresu uzdolnień i zdolności twórczych dziecka, rozwoju umiejętności matematycznych i gotowości do nauki czytania i pisania.