Święto Pieczonego Ziemniaka w przedszkolu

W piątek, 21 września 2012r., w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białotarsku dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w „Święcie Pieczonego Ziemniaka”. Dużo radości sprawiła piękna jesienna pogoda, ponieważ można było bez żadnych przeszkód świętować na szkolnym boisku. Uroczystość stała się okazją, by zaprosić do wspólnej zabawy dzieci i rodziców oraz stworzyć okazję wywołania radości ze wspólnych zabaw.

Święto” rozpoczęliśmy krótką prezentacją na temat historii ziemniaka. Następnie z dużym zaangażowaniem dzieci przystąpiły do konkurencji sportowych.  Był rzut ziemniakiem do kosza, bieg z ziemniakiem na łyżce, bieg z ominięciem kosza z ziemniakami, zbieranie ziemniaków. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w „kartoflanych” zawodach, zabawach ruchowych i konkursach zorganizowanych przez wychowawczynię. Wspólne zabawy, tańce, pląsy były świetną okazją, aby się lepiej poznać.

Główną atrakcją pikniku było wykonanie kukiełek ziemniaczanych z warzyw, jesiennych liści i owoców. Prace trafiają na wystawę i zdobią kącik przedszkolny, ciesząc oczy dzieci i wszystkich, którzy codziennie odwiedzają nasze przedszkole.

W drugiej części, po rywalizacji odbyła się piknikowa uczta. Jak się okazało, pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje – apetyt dopisywał wszystkim. Każdy miał okazję skosztować pieczonej kiełbaski. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas, przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

Na  zakończenie udanej imprezy dzieci otrzymały  symboliczne nagrody ufundowane przez   rodziców.
Kierujemy serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców, którzy zaangażowali  się w naszą „uroczystość” dzięki czemu miała ona tak wspaniały wymiar.