Projekt "Zagrajmy o sukces"

mazowsze        kapitał ludzki

Nasze gimnazjum znalazło się w gronie ok. 400 szkół w Polsce zakwalifikowanych do projektu systemowego "Zagrajmy o sukces", który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Odbiorcami projektu jest 10.000 uczniów szkół gimnazjalnych z terenu Województwa Mazowieckiego. Zostali oni objęci systemem zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych podnoszących kompetencje kluczowe. Będą to dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w zakresie m.in. nauk przyrodniczo-matematycznych, przedsiębiorczości, języków obcych i zajęć informatyczno-telekomunikacyjnych, służące wyrównywaniu dysproporcji edukacyjnych w trakcie procesu kształcenia. Zadaniem tych zajęć jest pomoc uczniom wykazującym problemy w nauce lub zagrożonych przedwczesnym wypadnięciem z systemu oświaty. Dodatkowo młodzież została objęta doradztwem edukacyjno-zawodowym w zakresie możliwości wyboru dalszej ścieżki kształcenia w kontekście uwarunkowań lokalnego i regionalnego rynku pracy.

Celem ogólnym projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów gimnazjów z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe. Natomiast cele szczegółowe to m.in.:

1. rozszerzenie oferty gimnazjów o dodatkowe zajęcia pozalekcyjne służące wyrównywaniu dysproporcji edukacyjnych i rozwijaniu kompetencji kluczowych uczniów szkół gimnazjalnych;
  2. przeciwdziałanie zjawiskom przemocy i agresji poprzez uatrakcyjnienie pozalekcyjnej oferty edukacyjno-wychowawczej gimnazjów;
  3. wsparcie pedagogiczno-psychologiczne dla uczniów z trudnościami w nauce;
  4. kształtowanie umiejętności właściwego spędzania wolnego czasu.