Program Badawczo - Edukacyjny “Zdrowa Klasa”

W dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Programu Badawczo - Edukacyjnego “Zdrowa Klasa”, którego organizatorem jest Agencja Promocji Zdrowia. Celem projektu jest aktywizowanie do budowania właściwych zachowań prozdrowotnych wśród dzieci.
Zajęcia z dziećmi przeprowadził dietetyk kliniczny, Pan Piotr Zduńczyk. Uczniowie wzięli udział w badaniu ankietowym za pomocą przygotowanej prezentacji multimedialnej. Pytania dotyczyły zachowań żywieniowych, samopoczucia oraz stylu życia dziecka. Pytania zostały zebrane w specjalnie kodowanych ankietach, do których dostęp mają tylko rodzice poprzez specjalny serwis. Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie chętnie zadawali pytania odnośnie prawidłowego żywienia. Kolejnym etapem projektu będzie przygotowanie raportów indywidualnych dla rodziców, które będą do pobrania na specjalnym serwisie, o czym rodzice zostaną poinformowani.
Zapraszamy do fotorelacji z zajęć.
Ewelina Stępień