Gminny Konkurs Recytatorski "Książka przyjaciel prawie żywy"

„Nic dwa razy się nie zdarza
I nie zdarzy, z tej przyczyny
Zrodziliśmy się bez wprawy
I pomrzemy bez rutyny
Choćbyśmy uczniami byli
Najtępszymi w szkole świata
Nie będziemy repetować
Żadnej zimy ani lata
Żaden dzień się nie powtórzy
Nie ma dwóch podobnych nocy”.

W dniu 22 listopada 2023r. w naszej szkole odbył się gminny konkurs recytatorski „Książka przyjaciel prawie żywy”, który dostarczył nam wyjątkowych i niepowtarzalnych chwil. Ten konkurs jest jedyny i mimo tego, że jest cykliczny, to drugi raz już się nie powtórzy. Każdy konkurs jest inny, inni są uczestnicy i inna tematyka.
Wszyscy uczestnicy z zaangażowaniem przygotowali i zaprezentowali utwory patronów roku 2023 – Wisławy Szymborskiej i Aleksandra Fredry.
Recytatorów oceniała komisja w składzie:
Pani Marzena Ligocka, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie, Kustosz, wieloletni Kierownik Wypożyczalni dla dorosłych w Gostyninie, bibliotekarz z wieloletnim doświadczeniem, także w dziedzinie biblioterapii, opiekun Gostynińskiego Klubu Poetyckiego, koordynator podczas corocznego Turnieju Jednego Wiersza o Gostyniński Laur.
Pani Barbara Lewandowska, nauczyciel języka polskiego i logopeda na co dzień pracujący w Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyninie. Od wielu lat egzaminator maturalny i ekspert Ministerstwa Edukacji i Nauki do spraw awansu zawodowego nauczycieli.
Pan Łukasz Jarzyński- aktor, reżyser, instruktor teatralny. Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Współpracował z teatrami: Teatrem Gry i Ludzie w Katowicach, Teatrem Guliwer w Warszawie, Teatrem Powszechnym w Radomiu.
Zdobywając doświadczenie w tak różnych teatrach, wykorzystuje tę wiedzę w realizacji własnych pomysłów scenicznych.
Komisja wyłoniła laureatów i nagrodziła uczestników.
W kategorii I – klas III – IV:
I miejsce – Sobolewska Julia
II miejsce – Kijek Oliwia
III miejsce – Kiełpińska Nadia
Pawikowska Zuzanna
Zalewska Amelia
Wilińska Magdalena
Złotowski Wiktor
W kategorii II – klas V – VI:
I miejsce – Michalak Szymon
II miejsce – Żołnowski Jakub
Migdalska Maria
III miejsce – Witkoś Antonina
Sierant Julia
Wilankowski Jakub
Kuźnicki Kamil
Zając Tobiasz
Przybysławska Zuzanna
Seweryniak Julia
W kategorii III – klas VII – VIII;
I miejsce – Słomińska Amelia
II miejsce – Witczak Oliwia
III miejsce – Cierpikowska Maja
Jędrzejczak Eryk
Strzelecka Amelia
Morawska Karina
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, które wręczyła komisja konkursowa, a także przyznała nagrodę Grand Prix dla Amelii Słomińskiej ze Szkoły Podstawowej w Teodorowie.
Słowa podziękowania otrzymali Uczestnicy, Jurorzy, Pan Wójt, Pan Dyrektor, Organizatorzy, Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Opiekunowie, Rodzice uczestników, Rada Rodziców SP w Białotarsku, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Wszyscy, którzy przyczynili się do organizacji konkursu.
Organizatorzy konkursu: Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego Paweł Pilichowicz, biblioteka szkolna :Barbara Fudała, nauczyciele: Ewelina Stępień, Grażyna Rutkowska.
Propagowanie czytelnictwa w ramach projektu #NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa.
Podczas konkursu wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości: drukarkę 3D - na której wykonano Statuetkę Grand Prix, sprzęt muzyczny, aparat fotograficzny.
Ewelina Stępień