Dzień Edukacji Narodowej

„Nauczyciel to wyjątkowa osoba, która wykorzystuje swoją dobroć, ciekawość świata i kreatywność, by zachęcać innych do myślenia, próbowania i tworzenia."

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole 11 października 2023r.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego powitali zgromadzonych na sali gości: Dyrektora Szkoły, Pana Pawła Pilichowicza, Radnego Gminy Gostynin, Pana Janusza Brudnowskiego, Przewodniczącą Rady Rodziców, Panią Małgorzatę Witczak, Radę Pedagogiczną, Pracowników Administracji i Obsługi, Rodziców oraz Uczniów.
Społeczność szkolna zaprezentowała część artystyczną dotyczącą
Dnia Edukacji Narodowej - święta nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników oświaty. Tegoroczne święto jest jubileuszem 250-lecia powołania Komisji Edukacji Narodowej, która w 1773 r. stanowiła odpowiednik pierwszego w Europie ministerstwa oświaty.
Uczniowie złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom, a członkowie Samorządu Uczniowskiego wręczyli upominki.
Radny Gminy Gostynin złożył serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, podziękował za trud wkładany w pracę, kształcenie i wychowanie uczniów.
Dyrektor Szkoły podziękował nauczycielom za osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej, a pracownikom za dotychczasowy wkład w pracy i życzył wszystkim dalszych sukcesów. Nagrodę Dyrektora Szkoły im. Orła Białego w Białotarsku otrzymali nauczyciele: p. Elżbieta Rewicka, p. Agnieszka Witkoś, p. Barbara Fudała, p. Ewelina Stępień, a także pracownicy administarcji i obsługi: p. Joanna Gutkowska, p. Anna Szczęsna, p. Jagoda Świderska, p. Leszek Szczęsny.
Podziękowania za przygotowanie akademii otrzymali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: p. E. Stępień i B. Fudała oraz p. M. Ciszewski, p. P. Wasilewska, p. B. Kosmalska, p. A. Stempniak.
Podczas uroczystości wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.