Jasełka bożonarodzeniowe

“To właśnie tego wieczoru,
Gdy wiatr zimny śniegiem dmucha
W serca złamane i smutne
Po cichu wstępuje otucha.
I właśnie tego wieczoru
Od bardzo wielu wieków,
Pod dachem tkliwej kolędy
Bóg się rodzi w człowieku”
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele przepięknych tradycji i zwyczajów. Do nich należą Jasełka.
19 grudnia 2022r. również w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe. Wszystkich przybyłych gości powitał Pan Dyrektor, Paweł Pilichowicz. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Janusz Brudnowski – radny Gminy Gostynin, ksiądz Piotr Paweł Obolewski- proboszcz parafii w Białotarsku, Pani Barbara Gierula - przewodnicząca Międzyszkolnej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ “Solidarność”, Pani Barbara Adamska – wiceprezes Oddziału Powiatowego ZNP w Gostyninie, Pani Grażyna Brzezińska - sołtys Białotarska, Pani Joanna Zieniewicz - pielęgniarka z ośrodka zdrowia w Józefkowie, Rada Rodziców naszej szkoły, emerytowani nauczyciele i pracownicy, rodzice naszych uczniów, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, uczniowie.
W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas III-VIII, którzy zaprezentowali montaż słowno- muzyczny. Inscenizacja sprawiła, że wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt, że te święta wniosą w nasze życie miłość i radość.
Występ młodych artystów został ciepło przyjęty przez publiczność i nagrodzony gromkimi brawami.
Wszystkim życzymy Wesołych Świąt!