Wycieczka do Łodzi

W dniu 14 grudnia odbyła się wycieczka do Manufaktury w Łodzi.
Przygodę rozpoczęliśmy wizytą w kinie 4D Cinema City seansem pt. ''Ekstremalna pogoda", który przedstawił pracę badaczy odkrywających połączenia między zjawiskami przyrody. Po obejrzeniu filmu uczniowie wzięli udział w interaktywnym quizie, w którym zostało wyłonionych troje zwycięzców: Adam Kaźmierczak, Karolina Wojtczak i Oliwia Pluskota.
Kolejną atrakcją była wizyta w Arena Laser Games, podczas której uczniowie ubrani w kamizelki i wyposażeni w laserową broń rywalizowali ze sobą w celu zebrania jak największej ilości punktów. Liczyła się dobra zabawa podczas której należało wykazać się sprytem, inteligencją, analizą ciągle zmieniającej się sytuacji oraz gry fair play.
Po krótkim odpoczynku udaliśmy się do Eksperymentarium - centrum naukowo edukacyjnego. Dzieci podzielone na grupy odkrywały zagadki naukowe. Grupę młodszą zwycięską tworzyli: Miłosz Buchalski, Michał Witczak, Klaudia Zielińska i Franciszek Świtek. W skład grupy starszej zwycięskiej wchodziły uczennice: Oliwia Witczak, Maja Maślanka, Antonina Witkoś i Maria Fudała. Grupy zwycięskie otrzymały upominki, a wszyscy pozostali "poszukiwacze" dyplomy. Po pełnym wrażeń pobycie udaliśmy się do strefy posiłków, tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszył się McDonald's.
Dziękujemy biurze turystycznemu Ban-Tur w Gostyninie za współorganizację wycieczki.