Próbna ewakuacja

Dnia 27.10.2022 r. w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

Uczniowie i nauczyciele, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynki szkoły. Wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować i udać na miejsce zbiórki.

Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

W próbnej ewakuacji wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci z grup przedszkolnych i klas I-VIII oraz nauczyciele i cały personel placówki.

Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną. Już od najmłodszych lat oswajają uczestników oraz kadrę pedagogiczną i pracowników obsługi do sytuacji, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy, nauki i pracy.